حسابداری مدیریت چیست؟

در یک تعریف علمی، حسابداری مدیریت به فرآیندی گفته می‌شود که در آن به تعریف، اندازه گیری و پردازش، تجزیه و تحلیل، طبقه بندی و تفسیر اطلاعات مورد استفاده مدیریت پرداخته می‌شود تا از آن در جهت برنامه ریزی و مدیریت یک کسب و کار استفاده شود.

حسابداری مدیریت ارائه اطلاعات و تجزیه و تحلیل فعالیت های مختلف است که در اختیار مدیران شرکت قرار داده می‌شود تا در تصمیم گیری دقت و سهولت بیشتری داشته باشند. حسابداری مدیریت را می‌توان از مهمترین خدمات حسابداری هم در نظر گرفت.

 

کاربردهای حسابداری مدیریت

کمک به برنامه ریزی

تصمیم گیری درست

شناسایی مشکلات و ارائه راهکارهای استراتژیک مدیریتی

کمک به سودآوری و پیش بینی عملکرد

حسابداري مدیریت در چه زمینه هایی فعالیت می‌کند؟

 

زمینه هایی که حسابداري مدیریت در آن‌ها فعالیت دارد، در نهایت نتایج مهمی را برای سازمان‌ها در پی خواهد داشت. حسابداري مدیریت در سه زمینه مختلف فعالیت می‌کند که عبارتند از:

– مدیریت ریسک

– مدیریت عملکرد

– مدیریت راهبردی

-مدیریت ریسک:

حسابدار مدیریتی باتوجه‌به اطلاعات مالی که جمع‌آوری می‌کند و گزارش‌هایی که به مدیر ارائه می‌دهد، میزان ریسک پروژه‌های مختلف را بررسی می‌کند. همچنین ارزیابی و مدیریت ریسک به مدیران کمک می‌کند تصمیمات هوشمندی برای رسیدن به اهداف سازمان‌ها بگیرند.

مدیریت ریسک درصورتیکه آن ریسک شناسایی شود امکان‌پذیر است؛ همچنین شناسایی، اندازه‌گیری، مدیریت و گزارش ریسک‌ها یکی دیگر از وظایف حسابداري مدیریت است.

– مدیریت عملکرد:

از جمله حوزه‌های فعالیت حسابداري مدیریت، مدیریت عملکرد است. عملکرد در سازمان‌ها آینده  را مشخص می‌کند؛ اگر مدیران برنامه‌ای جهت بهبود عملکرد بخش‌های مختلف را نداشته باشند، کیفیت عملکرد سازمان‌ها روزانه کاهش و در نهایت خسارات سنگینی به وجود می آید.

 مدیریت راهبردی:

حسابداري مدیریت به‌عنوان یک شریک راهبردی در  سازمان‌ها شناخته شده است. در واقع حسابداري مدیریت نقش مؤثری در تدوین استراتژی و راهبرد سازمان دارد.

خدمات حسابداری مدیریت شرکت توسعه تراز براساس تجارب مدیریت ارشد و مشاوران این شرکت در طی 12 سال در صنایع مختلف به شرح ذیل به کارفرمایان گرامی صنایع تولیدی ، بازرگانی و خدماتی( پیمانکاری) ارائه می گردد:

  • پیاده سازی سیستم بهای تمام شده
  • پیاده سازی بودجه عملیاتی
  • مدیریت هزینه ها و کمک به بهبود عملکرد کسب و کار
  • طراحی داشبورد گزارشات مدیریتی
با خشم عادلانه نکوهش کنید و از مردان فریب خورده متنفر باشید و تضعیف شده توسط جذابیت لحظه لذت چنان کور میل که آنها نمی توانند درد و مشکل را پیش بینی کنند.

آخرین نمونه کارها

به کمک نیاز دارید؟ یا به دنبال یک نماینده

کپی رایت 2023, وانکین. تمامی حقوق سایت محفوظ است.