خدمات حسابرسی چیست؟

خدمات حسابرسی در واقع نوعی مدیریت سرمایه کسب و کار است که با محاسبات و نظارت بسیار دقیق انجام می‌شود. به طوری که تمام افرادی که به نقدینگی کسب و کار دسترسی دارند، باید قبل از هرگونه برداشت مبلغ، آن را به ثبت برسانند. این کار باعث می‌شود مدیر کسب و کار بتواند تمام تغییرات اقتصادی را زیر نظر داشته باشد؛ در نتیجه کسب و کار پیشرفت می‌ کند و دیگر امکان هیچ‌گونه کلاهبرداری و اختلاس در آن وجود نخواهد داشت.

خدمات حسابرسی در واقعی مجموعه‌ای از خدمات ثبت ورودی‌ها و خروجی‌ های کسب و کار است. با این کار می‌توان تمام مشکلات پیش روی کسب و کار را پیش بینی کرد و بتوان قبل از وقوع آن، اقداماتی را برای رفع مشکلات انجام داد. از طرفی دیگر تمام مبالغی که از نقدینگی کسب و کار برداشت می‌شود با نام و تاریخ دقیق ثبت می‌ کنند تا مدیر کسب و کار به موقع بررسی‌‌های خود را انجام دهد. 

 

معرفی انواع حسابرسی

باید بدانید که حسابرسی انواع متفاوتی دارد و هر یک از آن‌ها کاربرد خاص خود را خواهند داشت که در ادامه همین مطلب به بررسی هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت، بنابراین انواع مختلف حسابرسی عبارتند از:

 

حسابرسی عملیاتی

در این نوع حسابرسی به بررسی فعالیت‌های مالی شرکت در جهت سودآوری و اثربخشی آن خواهند پرداخت و حسابرس عوامل موثر بر انجام این امر را مورد بررسی قرار می‌دهد.

حسابرسی رعایتی

این نوع از حسابرسی به انجام قوانین دولتی، سیاست‌ها و کنترل داخلی در شرکت می‌پردازد و هدف آن رعایت احکام و قوانین مربوطه است.

حسابرسی صورت‌های مالی

این مورد از مهم‌ترین انواع حسابرسی است که در آن صورت‌های مالی از تمامی جنبه‌ها بررسی و ارزیابی می‌گردند و در نهایت باید طبق اصول، استاندارد، مدارک و شواهد مستند 

ارائه شود.

حسابرسی داخلی

افرادی که به انجام این کار مشغول هستند گزارشات هفتگی، ماهانه و سالیانه خود را به هیئت مدیره ارائه می‌کنند و همچنین این نوع حسابرسی به صورت درون یا برون سازمانی انجام می‌شود.

حسابرسی قانونی

اگر مدیران و شرکا با اختلافات مالی برخورد کنند می‌توانند از حسابرسی قانونی استفاده نمایند، چرا که این حسابرسی در زمینه تقلب و خطاهای مالی فعالیت می‌کند.

خدمات حسابرسی داخلی چیست؟

حسابرسی دارای انوع بسیار متنوع و مختلفی می‌باشد که حسابرسی داخلی یکی از انواع حسابرسی‌ ها می‌باشد. ما در شرکت توسعه تراز خدمات حسابرسی داخلی را با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان و مشاوران خود ارائه می دهیم. خدمات حسابرسی داخلی در رسیدن سازمان‌ها و شرکت‌ ها به اهداف خود کمک می‌کند. خدمات حسابرسی داخلی در اثر بخشی و ارزیابی فرایندهای راهبری سازمان‌ ها با کنترل حسابهای سودو زیانی و ترازنامه ای و همچنین کنترل داخلی فرآیندها فوق العاده مفید واقع شد‌ه‌اند. نقش مهم خدمات حسابرسی داخلی شرکت توسعه تراز بهبود کنترل‌ های داخلی و مدیریت ریسک در تمامی واحدهای تجاری شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌باشد.

خدمات حسابرسی شرکت توسعه تراز با تکیه بر دانش و مهارت مدیریت ارشد و مشاوران با تحربه این شرکت به شرح ذیل به کارفرمایان گرامی صنایع تولیدی ، بازرگانی و خدماتی( پیمانکاری) ارائه می گردد:

  • خدمات حسابرسی داخلی
  • پیش حسابرسی تامین اجتماعی
  • مشاوره حسابرسی صورت های مالی
  • مشاوره حسابرسی مالیاتی
با خشم عادلانه نکوهش کنید و از مردان فریب خورده متنفر باشید و تضعیف شده توسط جذابیت لحظه لذت چنان کور میل که آنها نمی توانند درد و مشکل را پیش بینی کنند.

آخرین نمونه کارها

به کمک نیاز دارید؟ یا به دنبال یک نماینده

کپی رایت 2023, وانکین. تمامی حقوق سایت محفوظ است.